Yrd. Doç.Dr. Muzaffer EROĞLU

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 2000 yılında tamamlamıştır. 2001 yılında Ankara Barosu’nda staj eğitimini tamamlayarak Baro’ya kaydını yaptırmıştır. 2003 yılında University of Kent’ten Uluslararası Ticaret Hukuku alanında yüksek lisans (LLM) derecesi almıştır. 2007 yılında University of London, Queen Mary College’den doktora (PhD) derecesi almıştır. 2008 yılında Türkiye’ye döndükten sonra Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Anabilim dalında yardımcı doçent olarak çalışmaya başlamış olup halen bu görevine devam etmektedir. Dr. Eroğlu’nun İngiltere’de yayımlanmış Multinational Enterprises and Tort Liabilities, isimli bir kitabı ve şirketler hukuku, halka açık şirketler, kurumsal yönetim, sermaye piyasası hukuku, enerji hukuku ve rekabet hukuku alanlarında ulusal ve uluslararası akademik dergilerde yayımlanmış makaleleri vardır.

Devamını Gör
  • N/A
  • N/A

Ahmet Gence Kayacık

Boğaziçi Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni onur listesine girerek 1998 yılında bitiren Ahmet Gence Kayacık, London School of Economics & Political Science’ten 2000 yılında yüksek lisans derecesi almıştır. Hem lisans hem de yüksek lisans çalışmaları sırasında, kurumsal finansman ve yönetimin enformasyonel yanları üzerine yoğunlaşmış. London School of Economics & Political Science’te, yoğunlaşma odağını, denizaşırı joint venture’ların oluşmasının altındaki ekonomik faktörleri, -onların değişik tarife ve/veya vergi oranları, ve diğer devlet regülasyonları altındaki en uygun davranışlarına özel önem vererek-, içine alacak şekilde geliştirmiştir. Sırasıyla EPIT Polska LTD., Varşova/Polonya’da muhasebe ve finans müdürü, Kancelaria Prawnicza “MONS” S.C., Varşova/Polonya’da danışman, Gisad Grup Şirketleri’nde Kurumsal Finansman Müdürü ve Yurtdışı Finansman Direktörü olarak çalışmıştır. Çok iyi derecede İngilizce ve orta seviyede Lehçe bilmektedir

Devamını Gör
  • N/A
  • N/A

Doç. Dr. Zeynel Temel KANGAL

Doç. Dr. Zeynel Temel Kangal İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1998 yılında mezun olmuş, ”Tüzel Kişilerin Ceza Sorumluluğu” konulu teziyle İstanbul Üniversitesi’nden yükek lisans derecesi almıştır. Almanya’da Max Planck Enstitüsü’nde doktora öğrencisi olarak çalışmalar yapmış, ”Zorunluluk Durumunun Ceza Sorumluluğuna Etkisi” konulu doktora teziyle doktora derecesini almıştır. 2010 – 2012 yılları arasında Augsburg Üniversitesi’nde doktora sonrası misafir araştırmacı olarak bulunmuştur. Sırasıyla İstanbul Arel Üniversitesi, Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku öğretim üyesi olarak görev yapmıştır.

İyi derecede Almanca, Fransızca ve İngilizce bilen Doç. Dr. Zeynel Temel Kangal’ın yayınlanmış 5 adet kitabının yanısıra çok sayıda makalesi, çevirisi, tebliği ve karar incelemesi bulunmaktadır.

Devamını Gör
  • N/A
  • N/A

Av. Ali Osman Özdilek

Av. Ali Osman Özdilek İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden lisans, Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden yüksek lisans diploması almış, 1999 yılında İstanbul Barosuna kayıt olmuştur. Ali Osman Özdilek ana olarak bilişim hukuku, telekomünikasyon hukuku, sözleşmeler hukuku, şirketler hukuku ve uluslararası tahkim alanlarında çalışmaktadır. Bugüne kadar birçok konferansa konuşmacı olarak katılmış, 7 kitap ve 70’in üzerinde bilişim, sözleşmeler hukuku ve fikri mülkiyet hukuku ile ilgili makale yayınlamıştır. Hukukçular ve hukukçu olmayanlar için sözleşmeler hukuku, bilişim hukuku, bilişim sözleşmeleri hukuku, e-defter – e-fatura – e-tebligat ve Kayıtlı Elektronik Posta eğitimleri vermektedir. İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezi’nde ve Türkiye Bankalar Birliği’nde öğretim görevlisi olarak hizmet veren Özdilek Türkçe, Fransızca, İngilizce ve İtalyanca bilmektedir. Ayrıca bilişim hukuku ve kitle iletişim hukuku alanlarında bilirkişilik yapmaktadır.

Devamını Gör
  • N/A
  • ali@alistegitim.com